Tag Archives: Xherdan Shaqiri

Futbollistët e zemrës

Emocionet pozitive të  Kupës së Botës 2018 Nga Gjekë Gjonaj   Pavarësisht se në kampionatin e sivjetshëm botëror të futbollit, i cili po mbahet në Rusi, nuk marrin pjesë asnjëra prej dy shteteve shqiptare, Shqipëria dhe Kosova,

BLICK I ZYRIHUT VLERËSON NJËANSHËM GJESTIIN E XHAKËS DHE SHAQIRIT ME SIMBOLIN E SHQIPONJËS

Nga Arif Ejupi Blick një e përditshme bulevardeske e Zyrihut me drejtorin e saj sportiv Felix  Bingesser, paanalizuar fare-fare zhvillimet e mëhershme në kombëtarën e Zvicrës në futboll,atakon përzgjedhësin e  saj  Vladimir Petkoviq ,dhe dy futbollistët me

RUSIA DHE SERBIA HUMBËN LUFTËN KUNDËR KATËR FUTBOLLISTËVE SHQIPTARË

Nga Frank Shkreli   Nuk ishte kjo thjesht vetëm një ndeshje sportive midis Zvicrës — në skuadrën e të cilës luajnë 4 shqiptarë: Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami dhe Blerim Xhemaili — dhe Serbisë, në Kaliningrad