Tag Archives: Arben Lagreta

FORMOHET SEKSIONI SHQIPTAR I UNIONIT TE GAZETAREVE FRANKOFONE – UPF

-Arben Lagreta  zgjidhet  kryetar i Seksionit Shqiptar te UPF   Eshtë zhvilluar në Universitetin Europian të Tiranës mbledhja e formimit të seksionit shqiptar të Unionit Ndërkombëtar të Gazetarëve Frankofonë, UPF, me qendër në Paris.Ishin të pranishëm ndërmjet

MRDOVIC: ‘ MALI I ZI E KA NJOHUR KOSOVEN DHE DISTANCOHEMI NGA DEKLARATAT E PRIFTIT SERB AMFILLOHI”

Nga Arben Lagreta -Ambasadori I Malit të Zi në Tiranë, Dusan Mrdovic vizitoi së fundi Shoqatën e Pakicës Kombëtare të malit të Zi në Shkodër “ALBA-MONTENEGRO” i shoqëruar nga 2 drejtues të Ministrisë së Jashtme nga Podgorica;

MUNGESE E HERSHME SIGURIE NE SHKODER

Speciale -Fakte të investiguara të 27 vjetëve të fundit që vërtetojnë mungesën e sigurisë në Shkodër   NGA  ARBEN LAGRETA *   Kur një dekadë më parë u pata shprehur skeptik në një të  përditshme shqiptare dhe

KY DUHET TE ISHTE LAJMI I DITES PER MEDIAT E SHITURA NE SHQIPERI

NGA ARBEN  LAGRETA *   Sahit Muja  është  heroi  i ditës jo vetëm për Shqipërinë  por  edhe  për  mbarë  shqiptarinë  sepse më  investimin e tij dhe përkushtimin e stafit të  tij që  prej 8 vjetëve bëri  të 

GENTA ISMAJLI: “VETEM KUR BIE TE FLE NDJEHEM E VETMUAR”

Nga Arben Lagreta   -Këngëtarja e njohur kosovare Genta Isnajli konfirmon nga Shkodra se është ende single. Para pak ditësh Genta  Ismajli dha një  koncert  duke performuar live për publikun shkodran në  Astoria  Pub  që  ndiodhet në

TIRANE: REZOLUTA 1325 E OKB MBLEDH LEKTORET DHE STUDENTET

Studentë të degëve të Gazetarisë dhe Drejtësisë të Universitetit të Tiranës, gazetarë dhe pedagogë kanë marrë pjesë në forumin e hapur mbi çështje të paqes, sigurisë dhe gruas, që u organizua para pak ditësh  në Tiranë. Nevoja

AGJENSIA INTESVTIGATIVE ‘STOP KRIMI”: 4 VJET NE NDIHME TE SHTETIT

NGA ARBEN LAGRETA* Drejtorit Ekzekutiv i Agjensisw Invetigative “Stop Krimi”, Fatmir Sena, ndwrmjet tw tjerash u shpreh: “ Agjencija Invistigative Stop krumi” është e llojit informues dhe sensibilizues për të prandaluar cdo gjë të paligjshme. Ajo shtrihet

ADELA CAUSHLLARI: “NDOSHTA JEMI SHUME TE TALENTUAR POR SHUME PA FAT QE JEMI LINDUR KETU”

 “Anabela” nga Adela  Prifti – Çaushllari është një nga romanet më të rinj në treg nga Shtëpia Botuese Dituria i cili u ekspozua edhe në Panairin e 20-të të Librit Tirana 2017.  Historia për të cilën flitet

20 OJF NE KUALICION ME SHGPS PER REZOLUTEN 1325 TE OKB

Nga ARBEN  LAGRETA * Në kuadër të përpjekjeve dy-vjeçare për zbatimin e Rezolutës 1325 të Këshillit të Sigurisë së Kombeve të Bashkuara edhe në vendin tonë, Shoqata e Grave me Probleme Sociale me qendë r në  Durrë

SHKODER, RTVSH DHE OSBE, FORUM ME GAZETARE DHE AUDIENCEN

Nga Arben Lagreta   Gëllci: “Korrupsioni në RTVSH ka qenë shitje dhe vdekje e personalitetit profesionist dhe në shërbim të politikës. Kjo ka sjellë edhe humbjen e besimit të publikut dhe këtë rënie të ndjekësve të tij…